Categories

Proč si objednat dva svatební fotografy?

Author
Share This

V případě, že zvažujete rezervaci fotografického dua, možná si nejste jistí, zdali se to kvůli zvýšené ceně vyplatí. Ve zkratce, máte-li malý obřad se svědky, pravděpodobně ne. Pokud však plánujete velkou svatbu, na kterou dorazí více jak 100 hostů, vězte, že existuje celá řada důvodů, proč si za dva svatební fotografy připlatit.

Možnost zaznamenat dva momenty ve stejnou chvíli nebo ze dvou úhlů má proto jednoduše něco do sebe. Pokud se jedná o dobré fotografy, můžete se spolehnout, že nafotí mnohem víc originálních fotografií, z nichž posléze vyberou jen ty nejlepší a výsledné album vám pak zaručeně vyrazí dech.

Ptáte se tedy kdy a proč si objednat dva svatební fotografy?

Lze fotit na dvou místech zároveň

Jsou situace, kdy by se fotograf rád roztrhnul a byl na dvou místech zároveň, což ale není možné. U dvou to nicméně jde a může to přijít vhod. Jako příklad lze uvést situaci, kdy přípravy snoubenců probíhají na dvou různých místech zároveň. Zmínit můžeme také případ, kdy novomanželé odjíždí fotit portréty mimo svatební lokaci. Zatímco první fotograf odjíždí, druhý zůstává s hosty.

Lze vyfotit jeden moment ze dvou úhlů

Tento bod úzce souvisí s tím předchozím. Při neopakovatelných momentech se totiž mohou dva fotografové lépe strategicky postavit. Jako příklad může posloužit hod kyticí. Jeden z fotografů se při akci může plně soustředit na házející nevěstu, zatímco druhý fotograf má zaostřeno na chytající slečny. No a podobným způsobem se pak oba fotografové mohou doplňovat i u dalších okamžiků.

Dostanete více kvalitních fotografií

V rámci celé svatby může druhý fotograf fotit z netradičních úhlů, popustit uzdu fantazii, zkoušet různé typy objektivů a vytvořit tak něco neotřelého, zatímco hlavní fotograf fotí standardně a na jistotu. Každý z fotografů může navíc přistupovat k focení různým způsobem a mít jiné nápady. Svými styly se tak mohou doplňovat – jeden má více romantické cítění, zatímco práce toho druhého je více dramatická. Výsledná alba jsou tak mnohem pestřejší a každý si v nich najde to své.

fotografie ženicha a nevěsty s polévkou

Záloha

Většina fotografů si na svatbu bere dva fotoaparáty a vždy nafocené snímky ukládá na dvě karty zároveň. Proč? Protože v případě, že by se něco porouchalo, mají jistotu, že nedojde ke katastrofě. Na rozdíl od jiných typů focení se to svatební totiž už přefotit nedá.

Pokud se tedy rozhodnete zarezervovat si fotografické duo, můžete si být jistí, že i kdyby jeden z fotografů krátce před svatbou onemocněl, budete mít k dispozici stále toho druhého. Ten už sice bude muset svatbu odfotit sám, nicméně vy nebudete muset na poslední chvíli hledat náhradu.

Pohotovější a plynulejší průběh focení

Jeden z fotografů může zaujmout pozici asistenta a vypomoct s přípravou či provedením náročnějších kompozic. Pomáhá například držet světla, přidržovat žebřík, popř. podávat nebo přenášet techniku.

Závěrem

Je nutné mít na svatbě dva fotografy? Nejspíš ne. Celá řada fotografů pracuje sama nebo s asistentem a odvádí skvělou práci.

Vyplatí se mít dva fotografy na svatbě? Jednoznačně ano. Dva fotografové dokážou to, co jeden ne a existuje celá řada důvodů, proč si za druhého fotografa připlatit. Teď už jen záleží na tom, jestli jsou pro vás tyto výhody dostatečně atraktivní.

fotografie ženicha a nevěsty na houpačce - proč si objednat dva svatební fotografy