Categories

Význam předsvatebního focení

Author
Share This

Každou z nutných položek ve svatebním seznamu, který vedete jako pojistku, že na nic nezapomenete, si určitě budete chtít vyzkoušet, abyste věděli, jestli bude všechno vypadat podle vašich představ. Sjednáte si schůzku s kadeřnicí, vyzkoušíte si svatební make-up, obléknete si svatební šaty a oblek, domluvíte se s květináři a cukráři…

Často se ale zapomíná na to, že svatební fotografie je dobré vyzkoušet také. Nejlepší je, když víte ještě před svatbou, jak bude zpečetění vaší lásky zvěčněno. A k tomu slouží právě předsvatební focení.

Ještě předtím, než se pustíme do výhod předsvatebního focení, vám odpovíme na otázku, která na začátek napadne každého: Je nutné bezodkladně absolvovat předsvatební focení? Není, ale pokud vám záleží na tom, v jakém rozpoložení budete na svatbu vzpomínat, a hlavně co vám je bude připomínat, je to přinejmenším vysoce doporučeno. Napadá nás hned několik důvodů, proč:

předsvatební focení páru se psy

Předsvatební focení jako trénink

Jak vypadá účes v zrcadle, je jedna věc. Jak ale bude vypadat na fotce? A co make-up, co když vyberete nesprávný odstín, kvůli kterému nebudete správně ladit? Není nic jednoduššího než si to vyzkoušet nanečisto. V den, kdy si budete zkoušet účes, make-up, oblečení a další věci, si pozvěte fotografa, ať vás zvěční. Vyřešíte několik otazníků najednou.

Pokud nemáte oblíbené místo, nechte fotografa, aby vám v rámci předsvatebního focení vybral dechberoucí lokaci (skoro tak úžasnou jako místo, kde se budete brát), kde zjistíte vaše nedostatky a vyladíte chyby. V rámci vašeho velkého dne vás pak překvapí už jen máloco.

Poznáte fotografův způsob práce

Neexistuje pouze jediný způsob, kterým svatební fotografové pracují; je přirozené, že různé osoby mají různé přístupy k práci, které nemusí všem vyhovovat. Proto je jednodušší zjistit dopředu, jestli jste kápli na toho pravého. Pokud ne, budete mít minimálně krásné a profesionální fotky za velice příznivou cenu.

Druhou věcí je skutečnost, že fotograf pozná vás. Jinými slovy si vás načte tak, že vám focení, a tím i hektický svatební den, ulehčí. Fotograf chápe, jak jste v ten moment nervózní a čím vším si procházíte, protože ví, jak náročný ten den je. Sám si proto mlčky zjistí vaše vizuální přednosti a skloubí je se situací a okolím na místě, aby záběry měly ten správný šmrnc. Dohromady s nashromážděnými zkušenostmi pak zajistí, abyste byli s výsledkem spokojeni.

Odbouráte nervozitu z focení

Většinou to ale není pouze o věcech. Dost často je to (ve skrytu duše) hlavně o vás. Jestli nejste zvyklí stát před hledáčkem kamer nebo foťáků celý den, tvářit se příjemně a vypadat dobře, svatební focení pro vás může být úplně nadpozemským zážitkem. Zvláště trémistům bychom předsvatební focení vřele doporučili.

Ono stát před fotoaparátem někoho, s kým jste již měli šanci focení vyzkoušet, poznat se s ním a předvést pár póz typických pro svatební focení, je přece jen příjemnější. Nezapomeňte také na to, že se budete před dotyčným na sebe láskyplně dívat, dotýkat se, a dokonce i líbat, což před „cizím“ člověkem nemusí být každému příjemné. Zvlášť, když dělá záznamy.

fotografie páru v rozkvetlém sadu

Další výhody

Velkým plusem předsvatebního focení je fakt, že na svatbě už budete umět alespoň v základu pózovat. Co to znamená? Vyhnete se případnému improvizování na místě a celé focení bude probíhat rychleji. Fotografie budou také vypadat lépe.

V neposlední řadě stojí také za zmínku to, že můžete získát fotky vás dvou v ročním období, v němž se svatba nebude konat. Nádherná noční obloha, rozbřesk, zlatá nebo modrá hodinka…nic není nemožné.

Závěrem

Takže už nejspíš chápete, proč předsvatební focení není jen lákadlo, které z vás má vytáhnout peníze navíc. Jedná se o důležitý krok k tomu, aby vaše svatba dopadla opravdu co nejlépe. Pokud jste se nakonec rozhodli pro předsvatební focení, určitě nás kontaktujte!

fotografie páru na kameni u moře